DALŠÍ ODKAZY
Hlavní stránka
Kontakt
Kniha návštěv
Zajímavé odkazy
Knírač malý

  NÁVŠTĚVYO nás Belgický ovčák


   Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice "z Šenovského Slivníku".
Jmenujeme se Miluše a Stanislav Slívovi. Výcvikem a chovem Tervuerenů se věnujeme od roku 1987. Naše chovatelská stanice vznikla v roce 1988.
   Jak to začalo? Bydlíme v rodinném domku se zahradou a já s manželem milujeme pejsky. Ze začátku našeho manželství jsme měli Německého ovčáka bez PP (máme foto???) a trpasličího Jezevčíka s PP. Ale pořád jsme toužili mít pejska s rodokmenem a odchovávat štěňátka s PP. Ovšem NO se nám zdál (tenkrát jako laikovi) moc náročný na výcvik. Tak jsme z manželem hledali pejska podobného NO. Až v roce 1986 v časopise "Chovatel" jsme uviděli na obrázku krásného černého psa a malý článek, kde jsme se dozvěděli, že je to Belgický ovčák. Okamžitě se nám zalíbil a rozhodli jsme se, že si pořídíme štěně tohoto pejska. Od té doby jsme usilovně hledali všechny inzeráty na štěňátka v časopisech a novinách. Na začátku roku 1987 jsme konečně narazili na inzerát "prodám štěňátka BO-Tervueren". A tak jsme si zamluvili fenečku i když nebyla černá. V dubnu 1987 jsme si ji přivezli domů, jmenovala se Bony Bonte. Byl to náš první belgický ovčák a zakladatelka našeho chovu.

   Aby nezůstalo u jednoho pejska, tak jsme si pořídili v prosinci 1987 fenku Československého vlčáka Asku Jimili. Jelikož fenky rostly a začínaly si s námi dělat co chtěly, rozhodli jsme se, že se přihlásíme do kynologického klubu ZO Šenov. Od března 1988 se věnujeme aktivně sportovnímu výcviku psů. A hlavně po zkušenostech s ČV-čkem, i když to jsou krásní psi, zůstali jsme věrní Tervuerenum.